Cestujte za přírodními divy Evropy

Zvláštní přírodní úkazy nás odjakživa fascinují. Nemusíte za nimi cestovat na jiný světadíl. I v Evropě jich najdete mnoho a některé z nich není tak nereálné navštívit:
 
Matterhorn
Strmý tvar hory, nejnebezpečnější i neuvěřitelně krásný, najdete v Alpách na hranicích Švýcarska a Itálie. Její kouzlo na nás dýchá zároveň i s její tragičností, neboť její zdolávání stálo životy již stovky horolezců. Vyfotit si magickou horu, která se přímo dotýká nebe, to patří k cestovatelským zážitkům, na které se nezapomíná.
pravčická brána
 
Schwarzwaldský les
Stačí navštívit naše sousedy, abychom se podívali na přírodní oblast v Národním parku v Bádensko-Württembersku, ve které se nám zdá, že jsme se ocitli v pohádce. U nás jej známe pod názvem Černý les a najdeme v něm nádhernou nedotčenou přírodu: plno říček, ale i divokých řek a vodopádů, propastí i křišťálově čistých ledovcových jezer. Některé stromy ve smíšených lesích jsou i přes sto let staré, protože i samotné území je nejstarším chráněným územím v Německu.
 
Obrův chodník
Téměř neuvěřitelný úkaz, který jezdí obdivovat lidé z celého světa, můžete spatřit v Irsku. O obřím schodišti koluje legenda, že jej postavil skotský velikán, ale pravdou je, že je skutečně pouze dílem přírody. Jedná se o čedičové útvary, vystupující z obrovského území severního mořského pobřeží, jenž vznikly před mnoha milióny let sopečnou činností. Chodník vypadá jako včelí plástve a projít se po nich může každý návštěvník.
 obrův chodník
Pravčická brána
I v naší republice máme výjimečnost, která je u turistů velmi oblíbená. Kdo již zavítal do Národního parku České Švýcarsko v severních Čechách, musí uznat, že si tento pískovcový skalní most ničím nezadá s evropským unikátem. Již v 18. století jej vyhledávali umělci – malíři a spisovatelé. Patří k nejobdivovanějším krásným místům, na které můžeme být hrdí. Před deseti lety se dokonce brána zúčastnila soutěže o sedm přírodních divů světa.